Zawsze jesssst coś do zrobienia

czarny/ 4 lutego, 2021

A z czego to wynika? To, że worek z tymi rzeczami, przygotowanymi nam przez Pana Boga jest nieskończony. To znaczy, może kiedyś był skończony, jak te ryby i chleb na zgromadzeniu, ale okazało się, że trzeba to wszystko rozmnażać cały czas, by ludzi mieli co jeść. To znaczy mieli co robić. Robienie czegoś bowiem jest chlebem i rybami, w kwestii człowieczeństwa, kurde. A może – robienie to chleb, modlitwa to ryby, i mamy w ten sposób motto któregoś z zakonów. Benedyktynów pewnie.

Jednak ja nie o Benedyktynach chciałem ale o robieniu, które występuje na scenie w liczbie mnogiej. Myślę, że nieskończona ilość rzeczy do zrobienia jest po to, by podtrzymywać w człowieku nieskończoną nadzieję. Pan Bóg nie jest specjalnie rozrzutny w kwestii nieskończoności. Zostawia ją raczej dla siebie, bo wie, jak jest niebezpieczna – można się w niej łatwo zgubić. Ale w kwestii rzeczy do zrobienia nie oszczędza nic a nic. Zawsze jest coś do zrobienia – czyli zawsze jest coś do naprawienia i do popsucia i naprawdę nie powinniśmy się martwić, że w pewnym momencie będziemy zmuszeni usiąść i czekać, aż podejdzie do nas wielkie jak słoń – NIC.

Ja, człowiek, jestem wyrokiem Boga w tej sprawie. Jestem stworzony po to, by czynić. Moje lenistwo natomiast to jedynie cień, rzucany przeze mnie na miękki fotel.

4 Comments

  1. Oczywiście, ze zawsze jest coś do zrobienia. Po to jesteśmy. Podoba mi myśl, ze : „Moje lenistwo natomiast to jedynie cień, rzucany przeze mnie na miękki fotel.” Pozdrawiam!

  2. Moje lenistwo z kolei jest jak najbardziej cielesne, a na pewno nie jest cieniem, chyba że materialnym. Z drugiej strony ta cielesność jest na tyle ulotna, że nie mogę jej złapać za fraki i wyrzucić w cholerę za drzwi.
    Pomijam kwestię, iż lenistwo dla ludzkości jest błogosławieństwem.

    • Zacząłem odpowiadać i odpowiedź okazała się powieścią niemal. Odpowiem w takim razie, pisząc zwykły, długi post, któregoś dnia, jak już się namyślę. Bo to jest ważny temat.

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *