Ślady kotów pazurów

czarny/ 26 maja, 2021

Wczoraj pojechałem z naszym kotem na wyprawę w celach weterynaryjnych. Kot ten, będący w istocie kocicą, która na imię ma Kocica przeżył już na tym świecie około czternastu lat i trochę niedomaga. Chciałem więc sprawdzić, czy nie trzeba tu jakiegoś wsparcia farmakologicznego.

Malutka i młodziutka Pani Weterynarz zaproponowała standardowe pobranie krwi. Jak kot ma imię? – spytała.

Nie pamiętam, mówimy na nią Kocica – odpowiedziałem.

Kocica jest kotem spokojnym, ale do czasu. Gdy już wyjąłem ją w gabinecie z transporterka zaczęła się przygoda na ostro, włącznie z pazurami na rękach i kłapiącymi szczękami typu „Murena”. Można by to nazwać „ostra jazda”, choć nikt nigdzie nie jechał. Ja próbowałem ją trzymać w imadle swojego uścisku, że tak powiem, a Pani weterynarz musiała ogolić jej trochę łapkę, zacisnąć nad łokciem gumkę uciskową i wbić igłę. To nie było łatwe. Po chwili szamotaniny P. W. uznała, że wsadzimy kocicę w specjalny pancerny ortalionowy kaftan, który ją powstrzyma. Następnie, dodatkowo, owinęliśmy jej głowę ręcznikiem i w końcu, w końcu, jakoś tam się udało. Uff.

Gdy sytuacja się uspokoiła i kot przestał już miałczeć, fukać i wydawać te mrożące krew w żyłach syki – do gabinetu weszła druga P. W. z pytaniem, czy wszystko w porządku. Wiesz, my tu wszyscy czekaliśmy z zapartym tchem – dodała.

Trochę spocona, ale zadowolona z siebie P. W. odpowiedziała, że poradziliśmy sobie, choć było ciężko.

Gratuluję odwagi – powiedziałem do niej.

To ja panu gratuluję odwagi – uśmiechnęła się.

Na koniec spytała, czy byliśmy tu już kiedyś, czy jesteśmy wklepani w komputer? Chyba tak, byliśmy tu zaraz na początku, gdy pojawiła się w naszym spokojnym życiu. Podałem nazwisko.

Pani Weterynarz znalazła nas w bazie danych. Bez słowa wskazała mi rubrykę w tabelce, gdzie zapisane było imię kota.

FURIA.

Pozostało mi tylko zadumać się nad kwestią przeznaczenia i ostrożnie wrócić do domu.

6 Comments

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *