Patriotyzm a edukacja

czarny/ 20 października, 2020

Z jednej strony każdy się zgodzi, że najważniejsza jest edukacja. Z drugiej każdy spyta: ale jaka? Ano taka, która wtłoczy młodym ludziom do głów, że nie są nikim. Myślę, że nie chodzi o to, że mamy się czuć Polakami – to przyjdzie samo, później, niejako naturalnie. Bo jeśli zdajesz sobie sprawę z siebie i jeśli szanujesz siebie, to uszanujesz również tych, co byli przed tobą. Nie musisz wieszać chorągiewek przed szkołą, nie musisz śpiewać pieśni i płakać nad tymi, co polegli. 

Premier mówi, że chce walczyć z lewicową ideologią. To głupie, tym bardziej, że istnieje tylko lewicowa ideologia – reszta to popiskiwanie po kątach. Chce walczyć z wrogiem na terenie wroga i bronią, w której specjalizuje się wróg. Myślę, że lewicowa ideologia przejmuje się tym tyle samo, co napisami na wewnętrznych ścianach toi – toi.  

Na razie więc przyjmij po prostu, że jesteś kimś, mały uczniu.

Wiem, że tego ze szkół się nie wynosiło (za moich czasów) i nie wynosi obecnie. Wynosi się świadectwa, na których jest napisane czarno na białym, że państwo jest tobą rozczarowane. Na tle wodnego orła w koronie.

0 Comment

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *