Niezbyt dobrze, ale w domu najlepiej

czarny/ 20 maja, 2021

Covid jest nową edukacją. Jest ona jeszcze bardziej nachalna i jeszcze wredniej obowiązkowa, niż poprzednie.

Covid nauczy dzieci i młodzież, że nauka jest tylko pozorem. Że jest niepotrzebna. Że jest stojącą z boku pustą baryłką, do której wszyscy mają obowiązek wchodzić, nie wiadomo po co. A w zasadzie, że taka była. Obecnie okazuje się, że można stać obok baryłki, a świat będzie się dalej kręcił ku słońcu i nikomu włos z głowy nie spadnie.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ obecnie przygotowany jest zamiennik edukacji. Nie wiadomo, co to będzie. To tajemnica, tato, jak mówi moja córka. Paru jej cech jednak można się domyślić. Zgodnie z zasadą niedopowiedzianej wolności nie będzie obowiązkowa. Płoty, jakie w związku z tym zostaną zbudowane spowodują jednak, że każdy będzie brał w niej udział. Zostanie też podzielona na dwie kategorie: lepszą i gorszą. Lepsza to będą linki sponsorowane, czyli wszystko lub prawie wszystko. Gorsza to będzie to coś dziwnego, przewalanego gdzieś na obrzeżach Internetu, wyszydzonego na głównych portalach i istniejącego po to tylko, by pokazać, jak bardzo ta edukacja lepsza jest lepsza. My będziemy wybierać, na szczęście wybory nasze będą przewidziane.

Każdy z nas przeczuwał fikcje. Obecnie wychodzi ona z ukrycia. To jest (lub będzie za chwilę) ten moment, w którym można powiedzieć: A nie mówiłem? To jest dozwolone, ale tylko to.

Obecnie przymusowe siedzenie w domu się kończy. Zaczyna się lato i wakacje, zaczyna się sezon na zarabianie kasy, a każdy musi zarabiać, żeby żyć, przynajmniej tak mówią. Jednak wiadomo, że to nie jest koniec definitywny, że coś jeszcze będzie. My wtedy powinniśmy być już przyzwyczajeni i się nie ociągać. Musimy nauczyć się siedzieć w domu i nie sprawiać kłopotów. Powinniśmy być osiągalni. Dzięki posłuszeństwu zrewolucjonizujemy wszystko, w tym spojrzenie na innych. Czeka nas i nasze dzieci inny wymiar udawania, że się jest.

7 Comments

  1. Covid nauczył dzieci, że dorośli kłamali w kontekście czasu spędzanego przed komputerem. Wcześniej mówiliśmy, że max. 2-3 godziny. Teraz? 8 godzin zdalnego nauczania jest całkiem spoko…

  2. Ja na szczęście nie przechodziłam i nie miałam nauki zdalnej, więc tylko mogę sobie to wyobrazić. Dobrze, że zaczyna się okres wakacyjny i to siedzenie w domach także się kończy.

  3. Z jednej strony smutne to… a z drugiej, nie da się ukryć, że nieustannie zmieniający się świat wymaga pewnych zmian. W wielu kwestiach.

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *