Medytacje jętki jednodniówki

czarny/ 21 kwietnia, 2021

Myślę, że przyroda człowiekowi nie jest potrzebna. Kobieta mężczyźnie też nie jest potrzebna. Weźmy takie drzewo. Wystarczy przecież wystarczająco dobrze je odwzorować w komputerze, przenieść tam jego widok, zapach i dotyk wraz z naszymi wirtualnymi palcami – wszystko jest ok.

Świat robi się coraz bardziej zatłoczony a człowiek chyba nie jest przyzwyczajony do dużego tłoku. Jednak przestrzenie Internetu są ogromne – znajdzie się tam miejsce dla każdego i są takie pokoje, opuszczone portale, stare wiadomości, wyludnione podstrony, gdzie można wędrować długo długo i nie spotkać żywej duszy.

Decybele oferowane przez współczesną cywilizacje są bardzo groźne dla naszych uszu, zwłaszcza dla uszu młodzieży. Tak przynajmniej mówią, a ja w to wierzę. Na szczęście są słuchawki, które można na siebie nałożyć i pozostać sam na sam z tym, czego się akurat pragnie. Z muzyką lub komentarzem.

Jeśli chodzi o to, co Una Bomber nazwał „procesem władzy” u człowieka i jego zanikiem, który tak katastrofalne działa na społeczeństwa – odpowiedzią są gry komputerowe. Tam można na wiele sposobów walczyć, rozwijać się, wystawiać się na próby, podejmować niezwykłe decyzje, słowem – żyć!

Ta mała rzecz stojąca na biurku, plastikowa, z wyraźnymi śladami użytkowania to wrota. Za nimi kryje się wiele z tego, czego jeszcze nie znamy. Być może, za jakiś czas wszyscy wpadniemy do środka i świat stanie się pusty i niemy. Jedynie z laptopów będzie dochodzić lekkie brzęczenie.

Dlatego uważam, że prawdziwa kobieta nie jest już potrzebna prawdziwemu mężczyźnie i na odwrót. Każdy wszystko może już, albo wkrótce będzie mógł, załatwić we własnym zakresie. Nie wiem tylko, jak rozwiązać problem dzieci.

Jutro na szczęście umrę, albo pojutrze, albo popojutrze. A jeśli nie, to już nic nie rozumiem!

6 Comments

  1. Przyznam szczerze, że jakoś nigdy nie lubiłam słuchawek i mało z nich korzystam. Lubię słyszeć co się dzieje w koło

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *