Lewa ręka to inna niż prawa. Można poznać po przeżegnaniu

czarny/ 19 lipca, 2021

Byłem wczoraj w kościele, z rodziną, w maseczce na nosie. Trochę nie chciało mi się iść. Wielu z nas potrzebuje kierowników duchowych.

Pałętamy się jak liście, z suchym szelestem, po kamiennej posadzce. Ojciec Zatorski twierdził, że w dziedzinie kierownictwa, czy też ojcostwa duchowego sytuacja jest trochę inna niż w naturze, ponieważ tutaj dziecko rodzi ojca. Nie wiem dokładnie, co to może znaczyć, ale podoba mi się.

Na mszy trójka malutkich dzieci przyjęła chrzest. Odniosłem wrażenie, że nikt ich wcześniej nie pytał o zdanie. Rodzice i chrzestni byli ładnie ubrani, niektórzy nie mieli nawet tatuaży. Dzieci płakały i płakały, organista śpiewał niespecjalnie pięknie. Natomiast papież Franciszek powiedział biskupom, by trochę uspokoili tych do mszy trydenckiej, tych tak zwanych tradycjonalistów, którym się nudzi. Msze trydenckie będą mogły być odprawiane, ale w ściśle określonych porach i miejscach. To jest według mnie ważna decyzja papieża, który pokazał ząbki. Będą żale i protesty, oj będą. Będzie mówiło się o ograniczaniu wolności i o tym, że II Sobór Watykański zniszczył ducha w Kościele. Ale będą też głosy poparcia, że w końcu, że wszystko się rozjeżdżało, bo każdy mógł sobie sprawować mszę, na jaką miał ochotę i wychodziły z tego różne głupotki. I schizmy.

Gdy wracaliśmy do domu, nie mogliśmy z żoną się zdecydować, czy skręcić na lewo – tam, gdzie są lody, czy na prawo. Do dziś nie wiem, co powinniśmy uczynić. W końcu zdecydowaliśmy, że idziemy do domu. Gdy doszliśmy, młodsza córka orzekła, że podłoga to lawa i wskoczyła na tapczan. Po chwili jednak zeszła z niego i poszła napić się wody.

-Uważaj, bo podłoga to lawa – upomniałem ją.

-To nic. Mam Ostrożne Skarpetki.

6 Comments

    • Rzeczywiście, różnie bywa. Zauważam też, że w niektórych komentarzach „różnie bywa” dotyczy wielu aspektów życia. A może wszystkich? Różnie bywa ze wszystkim – święta prawda!

  1. Krótki, ale fajny teskt. Przyjemnie się czyta. Wiara to kwestia indywidalna, ale tez często temat, któreo inni sę boją, także fajnie ze go poruszasz:)

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *