Kot na kaczkę

czarny/ 18 marca, 2021

Kota w dalszym ciągu nie ma. Po niebie przeleciał sznur kaczek. Przyroda powoli przewraca się na drugi bok. Oddech czeka na wiosenne sterydy.

Być może kot stał się jedną z tych kaczek, bo znudziło mu się być kotem. Kot wszystko może. Bo mu się znudziło łapać głupie gryzonie, brudne i zapchlone. Chciał polecieć.

Ja jestem w dalszym ciągu człowiekiem i pracuję w firmie. Nie znudziło mi się. Zresztą, nikt mnie nie pytał, a możliwości mam ograniczone.

Znowu pada śnieg. Potem zamieni się w wodę i pójdzie do rzeki. Po rzece pływają zdenerwowane kaczki. Między nimi jest zdrajca, który był kiedyś kotem a obecnie realizuje marzenia.

Czasem warto zmienić się w kaczkę i mieć głupkowaty dziób. Ale jeśli nie można tego zrobić – to nie jest powód do nieszczęścia. Czasem warto nie robić tego, na co ma się ochotę, bo wtedy otwierają się nowe drzwi. A za tymi drzwiami – nowe korytarze.

Myślę, że tak naprawdę kot nie zamienił się w kaczkę. Jest kotem w dalszym ciągu. Koty nie są takie głupie, żeby się obrażać z byle powodu.

4 Comments

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *