7 pomysłów na rozmowę w towarzystwie

czarny/ 20 lipca, 2021

M.C. to moja młodsza córka. Od czasu do czasu coś powie, a ja to wtedy staram się zapisać, by nie uronić. Prezentuję.

  1. Jest taki film, animacja dla dzieci, który nosi tytuł „Potwory i spółka”. Ma też swoją kontynuacje pt. „Uniwersytet Potworny”. M.C. pyta: Oglądniemy dziś Otwory i kółka? Jeden z bohaterów tego filmu nazywa się Mike Wazowski – jest to coś w rodzaju żaby z jednym okiem, który ma tę przypadłość, że nie jest wcale straszny. I z tego powodu strasznie cierpi, ponieważ jego marzeniem jest zostać Straszakiem (absolwentem Uniwersytetu Potwornego, którego praca polega na straszeniu dzieci). No i M.C. przedstawia, zniekształcony przez siebie fragment dialogu: „Spadaj Spadowski! Nie nadajesz się na strażaka!”
  2. Po oglądnięciu po raz setny rzeczonego filmu, informuje nas, że ten film jest bardzo ciekawy i podoba się wszystkim dzieciom. „Zdobył na świecie dużą potulność” – podsumowuje.
  3. M.C. uczęszcza na ognisko baletowe. Chcąc zademonstrować, czego się nauczyła, zbiera wszystkich w pokoju i mówi: „Teraz Ania zrobi szparaga, a wy jesteście patrzymi.”1
  4. M.C. tłumaczy mi zabawę, którą wymyśliła, ja nic nie rozumiem. W pewnym momencie, zdenerwowana krzyczy: „To nie o tym polega!”
  5. M.C. w kwestiach związanych z telefonią komórkową: „I widzisz, tu jest taka aplikaczka…”
  6. M.C. w określeniu rozmiarów ojca: „Mała ten tata.”
  7. M.C. w kwestiach eschatologicznych: „Łatwo jest umarnąć, kiedy się nie żyje.”

Na dziś to tyle. Wcale nie jestem mały!

1Szparag to szpagat (wyjaśnienie dla tych, co nie mają dzieci).

5 Comments

Add Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *